Balotelli yle forma savaşı vermek çalışmamı sağlar | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Video yükleniyor...

"Balotelli'yle forma savaşı vermek çalışmamı sağlar"

Küçük resim
Adana Demirspor
Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor'un yeni transferi Britt Assombalonga, takımının yeni sezon öncesi hazırlıklarını gerçekleştirmek için kamp yaptığı Bolu'da beIN SPORTS'a özel açıklamalarda bulundu.

Muhabirimiz Deniz Biricik'in kendisine yönelttiği soruları içtenlikle yanıtlayan ve Akdeniz temsilcisine transferiyle ilgili sürece açıklık getirerek sözlerine başlayan Assombalonga, "Adana Demirspor'a gelmeden önce Beşiktaş'tan resmi bir teklif almadım. Türkiye benim için açıkta bulunan bir seçenekti. İlk ciddi teklif Adana Demirspor'dan geldi, ben de kabul ettim." ifadelerini kullandı.

Yeni takım arkadaşı Mario Balotelli hakkındaki görüşlerini belirten Assombalonga, "Muhteşem bir santrfor, onunla oynamak bana çok fayda sağlayacak. Avrupa'nın en büyük kulüplerinde oynamış, İtalya Milli Takımı formasını giymiş bir futbolcu. Onunla forma savaşı vermek, çok daha fazla çalışmamı sağlayacak." şeklinde konuştu.

Son olarak mavi-beyazlı kulübün taraftarlarına mesaj vermeyi de ihmal etmeyen Assombalonga, "Formasını giydiğim Nottingham Forest ve Middlesbrough, büyük bir tarihe ve önemli taraftar kitlesine sahip takımlar. Adana Demirspor da benzer bir tarihe ve taraftara sahip. Taraftara elimden gelen her şeyi yapacağıma dair söz veriyorum." diyerek sözlerini noktaladı.