Ziraat Türkiye Kupası finali öncesi başkanlardan centilmenlik mesajı | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Ziraat Türkiye Kupası finali öncesi başkanlardan centilmenlik mesajı

Video yükleniyor...

Sivasspor Kulübü Mecnun Otyakmaz ve Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı, Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın yapacakları müsabaka öncesi dostluk mesajı verdi.

Kulüpler Birliği Vakfının Maslak'taki ofisinde gerçekleştirilen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Mecnun Otyakmaz, yarınki Türkiye Kupası finalinin karşılaşacaklar takımlar itibarıyla çok önemli olduğunu söyledi.

Kayserispor'un önemli kulüpleri eleyerek finale geldiğini söyleyen Otyakmaz, "Sivas'ta ligin son maçında Berna Hanım'la beraberdik. Kayserispor ile güzel bir karşılaşma oynadık. Orada duygu ve düşüncelerimizi ifade etmiştik. Artık maçın başlangıcı öncesi son saatlere geldik. Bu finali Anadolu futbolunun bir zaferi olarak düşünebiliriz. Kayserispor bizden çok daha önemli camiaları eledi. Çok başarılı geldiler. Biz de önemli rakiplerle oynadık ve finale çıkmayı başardık. Hak edenin kazanacağı bir karşılaşma diliyorum" diye konuştu.

Daha önce iki kulüp taraftarları arasında yaşanan ve 40'tan fazla kişinin hayatını kaybettiği olaylara değinen Otyakmaz, "Geçmişte yaşanmış üzücü olaylar var. Her karşılaşmada olabilecek ufak tefek olayların neticesinde çıkan izdihamdan dolayı maalesef kaybettiğimiz 41 futbol şehidi var. Her statta olabilecek bir şey ama bunun sonu faciayla bitti. İki şehrin arasında bir husumet söz konusu değil. Maalesef hatırlamaktan mutlu olmadığımız bir anı olarak geçmişimizde kaldı. Kayserispor ve Sivasspor rakip olmakla birlikte ezeli dostlardır. Bu dostluk da ilelebet devam edecektir. Başkanımızla ve bundan önceki başkanlarla çok iyi diyaloğumuz vardı. Bundan sonra da böyle devam edeceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Yarın oynanacak karşılaşmaya İstanbul'da yaşayan tüm Sivas ve Kayserilileri beklediğini kaydeden Otyakmaz, "Maçın saat 21.45'te başlaması ve ardından iş günü olması biraz taraftarımızı zorlayacak diye düşünüyorum. Yine de hem Kayserispor hem de Sivasspor taraftarlarını, Türk futboluna güzel bir anı bırakmak için maça davet ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Otyakmaz ayrıca, teknik direktör Rıza Çalımbay'ın takımdan ayrılacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekledi.