Yunanistan da yaprak dökümü | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Yunanistan'da yaprak dökümü

Yunanistan'da yaprak dökümü
Almanya'ya 4-2 yenilerek Avrupa Futbol Şampiyonası'na çeyrek finalde veda eden Yunanistan'da Nikos Liberopoulos ve Kostas Chalkias, milli takım kariyerini noktaladı.

UEFA'nın internet sitesinde yer alan açıklamasında, 36 yaşındaki tecrübeli golcü Liberopoulos, ''Tıpkı ailem gibi gördüğüm bir takımın parçası olarak bu başarıyı elde etmek mükemmel bir duygu. Bu benim için büyük bir onur. Maçtan sonra açıkçası sahadan ayrılmak bile istemedim. Artık bundan sonra milli takımı bir taraftar olarak destekleyeceğim'' ifadelerini kullandı

76 kez mili takım formasını giyen ve 13 gole imza atan Liberopoulos, milli takım kariyerine 1996 yılında başlamış ve Yunanistan'da her dönem milli takımda yer almıştı.

-Şampiyonanın en yaşlısı da veda etti-

Yunanistan'da milli takım kariyerini noktalayan ikinci isim ise tecrübeli file bekçisi Kostas Chalkias oldu. 10 yıllık milli takım kariyeri olan 38 yaşındaki Chalkias yalnızca 32 kez milli takım forması giyebildi.

Chalkias, Ukrayna ve Polonya'nın evsahipliği yaptığı Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nin en yaşlı oyuncusu unvanına da sahipti.

Tecrübeli eldiven, milli takım kariyerini noktalamasıyla ilgili olarak, ''Kariyerimin en mükemmel birkaç ayını geçirdim. Çeyrek final oynayan bu takımın parçası olmak benim için büyük bir gurur. Kariyerimin en güzel dönemlerini geçirdim. Milli takıma bu şekilde veda etmek benim için büyük bir rüyaydı'' diye konuştu.

Chalkias, bu şampiyonada iki maçta milli takım forması giydi.