Mourinho acımasız bir adam | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

“Mourinho acımasız bir adam”

“Mourinho acımasız bir adam”
Henüz 29 yaşında aktif futbolculuk kariyerini noktalayan Andre Schürrle, eski hocası Jose Mourinho’nun Chelsea döneminde kendisine karşı olan tavrını eleştirdi.

Alman futbolcu, Chelsea forması giydiği dönemlerde teknik direktör Jose Mourinho’nun davranışlarına anlam veremediğini söylerken, Portekizli çalıştırıcıyı ‘acımasız’ olarak nitelendirdi:

“Jose Mourinho acımasız bir adam. Kendi kendime hep ‘Bunu neden yapıyor? Bana neden böyle davranıyor?’ diye sorguladım. O dönemde psikolojik baskı ve zalimliğiyle başa çıkamıyordum. Çok zor bir dönemdi. Onunla konuştuktan sonra eve dönerken artık yapamayacağımı düşünürdüm. Çok fazla baskı uyguluyordu.”

Chelsea’ye transferi gerçekleşmeden önce Mourinho ile temas halinde olduklarını belirten Schürrle, Michael Ballack’ın jübilesi için organize edilen özel maçta forma giyerken, Portekizli teknik direktör ile arasında geçen diyaloğu da paylaştı:

“O sırada Chelsea ile görüşmeye başlamıştım. Ballack’ın veda maçında ise Mourinho benim yer aldığım takımın teknik direktörüydü. Bana, ‘Bugün iki gol atmazsan, seni geldiğin gibi Southampton’a kiralarım’ dedi. Şaka yapıp yapmadığını anlamamıştım. Chelsea’ye transfer olduktan sonra ise işler giderek zorlaştı. Önceleri ilk 11’de yer alıyordum, sonra ikinci yarıda oyuna girmeye başladım. Son olarak ise kadroda bile değildim. O zamanlar bu durumu anlayamadım ve öz güvenimi kaybettim.”