Futbolcu adaylarının dikkatine | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Futbolcu adaylarının dikkatine!

Futbolcu adaylarının dikkatine!
Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmak üzere yola çıkan ve futbolun önde gelen isimlerinin desteğiyle ilerleyen Hayalim Futbol Serüveni Ocak ayında başlıyor.

İlk pilot şehir olan Çanakkale’de futbolcu taramasına başlayacak olan dev proje, Türkiye’de her yıl Edirne’den Van’a 40 bölgede, Avrupa’da ise Türklerin yoğun olduğu bölgelerde 14-18 yaş arası futbolcu taramaları gerçekleştirecek.

Son olarak Orduspor Kulübü’nde sportif direktör olarak görev yapan Hayalim Futbol Projesinin kurucusu Arhan Akün "Keşfettiğimiz yetenekli gençlerimizi önce profesyonel altyapılara yerleştireceğiz sonra da 'Bireysel Performans Akademimizde' yetiştireceğiz. Benzer bir sistemimiz de Almanya’da var" dedi.

Akademide gerçekleştirilecek çalışmalara da değinen Akün "Bireysel performans antrenörlerimizle sporcularımızın performansları üzerine birebir çalışmalar yapacağız. Fiziksel ölçümlerinden psikolojik durumlarına kadar futbol hayatlarını kontrol altında tutacağız. Kendi kulüplerinde futbol oynamaya devam ederken yetersiz yanlarını akademimizde geliştirecekler" diye konuştu.

Arhan Akgün, akademinin ücretsiz olacağını açıklarken "Projeye destek veren ünlü futbol adamlarımızın bilgilerinden yararlanacaklar. Seminerlere katılacaklar, yabancı dil öğrenecekler. Tarama yaptığımız şehirlerde seçilen futbolcu adaylarımız akademimizden ücretsiz faydalanacaklar." ifadelerini kullandı.

Hayalim Futbol faaliyetlerinin www.hayalimfutbol.com, www.facebook.com/hayalimfutbolturkiye ve www.twitter.com/hayalimfutbol adreslerinden takip edilebileceği belirtildi.