Fenerbahçe den ceza açıklaması Ertelendi | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Fenerbahçe'den ceza açıklaması: "Ertelendi"

Fenerbahçe'den ceza açıklaması: "Ertelendi"
Fenerbahçe, UEFA'nın verdiği kısmi seyircisiz oynama cezasının 2 yıl süre için denetime tabi şekilde ertelendiğini açıkladı.

Şampiyonlar Ligi 2. eleme turunda Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev'le oynadığı maçta yaşanan olaylar nedeniyle UEFA tarafından para ve kısmi seyircisiz oynama cezası verilen Fenerbahçe, kararın ertelendiğini bildirdi.

Sarı lacivertli kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"Fenerbahçemiz ile Dinamo Kiev arasında sahamızda oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme maçı esnasında rakip takımın golünden sonra tribünlerimizin bir bölümünden duyulan; kulübümüzü temsil etmeyen ve kulübümüzün kurumsal duruşunu yansıtmayan bir söyleme karşı UEFA tarafından başlatılan soruşturmanın kararı açıklanmıştır.

Bu doğrultuda;

Sahaya yabancı madde atılması ve kışkırtıcı nitelikte bulunan tezahürat nedeniyle 50.000 Euro para cezası ile Kulübümüzün ev sahibi Kulüp olarak oynayacağı bir sonraki müsabakada uygulanmak üzere en az 5000 koltuktan oluşan kısmi stadyum kapama cezası verilmiş olup, söz konusu kısmi stadyum kapama cezası bugünden geçerli olmak üzere 2 yıl süre için denetime tabi şekilde ertelenmiştir."