BCL bizim için daha iyi | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

"BCL bizim için daha iyi"

"BCL bizim için daha iyi"
Galatasaray'da Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Cansever, Basketbol Şampiyonlar Ligi'ni tercih etme sebepleri, kulübün içinde bulunduğu maddi şartlar ve transfer çalışmalarıyla ilgili Aydınlık Gazetesi'ne konuştu.

Galatasaray Doğa Sigorta'nın EuroCup'tan ayrılıp, FIBA bünyesindeki Basketbol Şampiyonlar Ligi'ne katılma kararıyla ilgili "Normalde FIBA 'ayak bastı parası' olarak organizasyona katılma kararı alan takımlara 250 bin euro civarında para veriyordu ama biz Galatasaray'ın marka değerini de göz önünde bulundurarak iyi pazarlık yaptık ve 350 bin euroluk bir gelirimiz olacak. Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin bizim için daha iyi ve daha hayırlı olacağını düşünüyoruz. Anlaşmamız 3+2 yıl şeklinde." ifadelerini kullandı.

Erkek basketbol takımının son durumuna ilişkin de konuşan Cansever, "Başantrenör Ertuğrul Erdoğan'ın sözleşmesini uzatmak istiyoruz. Elimizden geleni yapıp, iyi bir kadro kurmayı hedefliyoruz ama maddi imkanımız sınırlı. Can Korkmaz takımdan ayrıldı, Muhsin Yaşar'ı da istedik ama kulübüyle sözleşmesini uzattı. Transfer çalışmalarımız sürüyor. Basketbol Şampiyonlar Ligi'nden elde edeceğimiz gelir, bize önemli bir kaynak olacak." dedi.

Geçen sezon EuroCup'ta mücadele eden TOFAŞ, Darüşşafaka Tekfen ve Galatasaray Doğa Sigorta, Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin cazip teklifleri nedeniyle gelecek yıldan itibaren bu organizasyonda yer alacağını duyurdu. Zira EuroCup şampiyonunun ortalama geliri 450 bin euro iken, Basketbol Şampiyonlar Ligi'ne katılan takımlar "ayakbastı" parası olarak 250 ile 350 bin euro arasında gelir elde ediyor.